Galvenās darbinieku bažas
Pētījumā tika noskaidroti galvenie stresa avoti, kā arī lielākās atšķirības dažādās darbinieku grupās. Piemēram, ja jaunākās paaudzes visvairāk uztraucās par savu finansiālo drošību un teju nemaz nemin darba slodzi kā problēmu, tad pilnīgi pretēji, cilvēki ar augstāku ienākumu līmeni darba slodzi min kā vienu no lielākajiem apgrūtinājumiem. Sevišķi vadītāji ir tie, kuri visvairāk pakļauti riskam neizmantot atvaļinājumu, baidoties palaist garām svarīgu informāciju vai iespējas.
TOP 5 galvenie stresa avoti Baltijas valstīs
1. Neskaidrība par nākotni
2. Finansiālā nedrošība
3. Fiziskās veselības problēmas
4. Veselības problēmas ģimenē
5. Darba slodze
Ko uzņēmumi dara, lai šo risinātu?
Neskatoties uz atsevišķi atvēlētu budžetu, dažādām aptaujām, labbūtības semināriem un vienādiem labumiem visiem darbiniekiem, lielākā daļa aptaujāto tomēr uzskata, ka ne uzņēmumam, ne vadībai viņu labbūtība patiesībā nemaz nerūp.
No aptaujātajiem darbiniekiem tikai 39% tic, ka uzņēmumam rūp viņu labbūtība
Ar kādiem uzlabojumiem sākt?
Uzņēmumā divu tālāk minēto faktoru klātbūtne bija izšķiroša, nosakot, vai darbinieki jutās, ka uzņēmums un vadītāji par viņiem rūpējas, vai nē.
1. Saprotami un viegli lietojami labumi, kas uzlabo labbūtību — priekšrocības ir pieejamas bez garām iekšējo saziņas kanālu izpētes stundām vai divu nedēļu ilgiem sarunu procesiem
2. Atbalstoša vadība - vadītāji, kuri atklāti runā par mentālo veselību darba vietā
Pēdējie gadi ir likuši ikvienam pārvērtēt darba lomu savā dzīvē, un darba devēji to vairs nevar ignorēt. Lai novērstu negatīvas sekas, piemēram, pārlieku lielu darbinieku rotācijas līmeni vai zemu darbinieku iesaisti, ir pienācis laiks ar savu darbaspēku iepazīties tuvāk.
Lai iegūtu detalizētākus padomus un uzzinātu, kā stresa avoti atšķiras dažādās darbinieku grupās vai kā atšķiras prioritātes Baltijas valstīs, lejupielādējiet pilno pētījuma pārskatu. (pilns pētījums pieejams tikai angļu valodā).